Vammaisten palvelukodit

Hakutuloksia: 32 kpl

Kodin sijainti

Louhelantie 10 D
01600 Vantaa

Yksikön johtaja
Sanna Misukka
p. 040 142 7570
sanna.misukka@mehilainen.fi

Toimintayksikön vastuuhenkilö
Cynthia Valasmo (väliaikainen)
p. 020 581 381
cynthia.valasmo@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Aarretie 1
04130 Sipoo

Yksikön johtaja
Marina Ström
p. 040 193 8986

marina.strom@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Omakoti Ahki
Opintotie 3
21530 Paimio

Omakoti Luohti
Opintotie 6
21530 Paimio

Yksikön johtaja

Seija Ruusuranta
p. 040 664 0594

seija.ruusuranta@mehilainen.fi


                

Kodin sijainti

Pernontie 33
20240 Turku

Yksikön johtaja
Nina Suominen
p. 050 529 2285

nina.suominen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Antintie 56
29900 Merikarvia

Yksikön johtaja
Mari Danakas
p. 040 589 7068

mari.danakas@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Säviänvanhatie 179
72550 Säviä

Yksikön johtaja
Tuija Ahtikari
p. 040 761 9981
tuija.ahtikari@mehilainen.fi

Toimintayksikön vastuuhenkilö
Birgitta Räbinä
p. 050 439 7701
birgitta.räbinä@mehilainen.fi

Omakoti Harju

Avataan syksyllä 2019

Kodin sijainti

Keskussairaalankatu 20
15850 Lahti

Yksikön johtaja
Hannu Behm
p. 040 571 1429

hannu.behm@mehilainen.fi

Omakoti Jokipuisto

Avataan toukokuussa 2020

Kodin sijainti

Mikkolantie 20
00640 Helsinki

Aluepäällikkö
Minna Leeve
p. 040 589 2255

minna.leeve@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Voutilantie 5
13500 Hämeenlinna

Yksikön johtaja
Tellervo Hiltunen
p. 050 370 3775

tellervo.hiltunen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Yhdystie 2
19650 Joutsa

Yksikön johtaja
Riitta Matilainen
p. 040 6691576

riitta.matilainen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Kastanjakuja 4
50130 Mikkeli

Yksikön johtaja 
Maiju Pulliainen
p. 040 669 4777

maiju.pulliainen@mehilainen.fi 


Kodin sijainti

Kaunummentie 8
27100 Eurajoki

Yksikön johtaja 
Ville-Pekka Rouhiainen 
p. 040 779 8381

ville-pekka.rouhiainen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Osonojantie 3
45270 Kuusankoski

Yksikön johtaja
Paula Pesonen
p. 040 657 8477

paula.k.pesonen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Eräkatu 2
38700 Kankaanpää

Yksikön johtaja
Mari Danakas
p. 040 589 7068

mari.danakas@mehilainen.fi

Omakoti Koivu

Avataan syksyllä 2019

Kodin sijainti

Likolahdenkatu 3
44150 Äänekoski

Yksikön johtaja
Riikka Tuikkanen
p. 040 641 8452

riikka.tuikkanen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Iltaruskontie 1
92500 Rantsila

Yksikön Johtaja
Ulla Hankonen
p.  040 171 9162

ulla.hankonen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Louhelantie 10 A
01600 Vantaa

Yksikön johtaja
Sanna Misukka
p. 040 142 7570
sanna.misukka@mehilainen.fi

Toimintayksikön vastuuhenkilö
Cynthia Valasmo
p. 020 581 381
cynthia.valasmo@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Hongistonkuja 10
13500 Hämeenlinna

Yksikön johtaja
Jutta Nieminen
p. 050 561 3198

jutta.nieminen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Heponiementie 9
38800 Jämijärvi

Yksikön esimies
Anne Lax
p. 040 569 4799

anne.lax@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Asolantie 14 A
01400 Vantaa

Yksikön johtaja
Sanna Misukka
p. 040 142 7570

sanna.misukka@mehilainen.fi

Omakoti Polkka

Avataan syksyllä 2019

Kodin sijainti

Haavantie 2
05830 Hyvinkää

Aluejohtaja
Pirjo Savolainen
p. 040 673 2978 

pirjo.savolainen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Peltotie 5
77600 Suonenjoki

Yksikön johtaja
Saara Backman
p. 040 527 1981

saara.backman@mehilainen.fi

 


Kodin sijainti

Vesikkotie 1b
80160 Joensuu

Yksikön johtaja
Minna Määttänen
p. 050 381 3175

minna.maattanen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Päivätoiminta Kiikun talli
Nuijamäentie 123
16710 Hollola
p. 044 242 6296

Hiirula
Hiirulantie 18
16710 Hollola
p. 040 534 5004

Huvikumpu ja Uskilan päivätoiminta
Hatsinantie 184
p. 044 981 9035/päivätoiminta
p. 044 988 0368/Huvikumpu

Yksikön johtaja
Rosa Packalen 
p. 050  472 9920

rosa.packalen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Retiisikatu 3
70820 Kuopio

Yksikön johtaja
Kalle Pakarinen
p. 044 268 8995

kalle.pakarinen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Vähäkinnontie 2
26100 Rauma

Yksikön johtaja
Ville-Pekka Rouhiainen
p. 040 779 8381
ville-pekka.rouhiainen@mehilainen.fi

Toimintayksikön vastuuhenkilö
Sanna Elo
p. 050 547 9018
sanna.elo@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Capsiankatu 5
20320 Turku

Yksikön esimies
Jonna Koskinen
p. 040 660 6920

jonna.koskinen@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Simunanniementie 11
88900 Kuhmo

Yksikön johtaja
Jenni Kanerva
p. 040 175 7567

jenni.kanerva@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Mäntysalontie 2
58175 Enonkoski

Yksikön johtaja
Tarja Jumppanen
p. 050 322 9353
tarja.jumppanen@mehilainen.fi

Toimintayksikön vastuuhenkilö
Pirkko Makkonen
p. 040 060 7335
pirkko.makkonen@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Rantaviita 2
70420 Kuopio

Yksikön johtaja
Samuli Suomalainen
p. 050 350 2955

samuli.suomalainen@mehilainen.fi


Kodin sijainti

Myllytie 8
45910 Voikkaa

Yksikön johtaja
Paula Pesonen
p. 040 657 8477
paula.k.pesonen@mehilainen.fi

Toimintayksikön vastuuhenkilö
Helena Eskola
helena.eskola@mehilainen.fi

Kodin sijainti

Voikukkatie 28
90580 Oulu

Yksikön johtaja
Nea Parkkila
p. 040 140 6751

nea.parkkila@mehilainen.fi

Etkö löytänyt hakemaasi?

LÄHETÄ LISÄTIETOPYYNTÖ:
YHTEYDENOTTO >
Kysy meiltä vammaispalveluista:
020 581 3500